Rácsodálkozni a kincsünkre

2015. november 10., címkék: kárpát-medencei magyarok zenéje

A magyar kultúra, ezen belül is a népzene a legalkalmasabb eszköz a nemzeti összetartozás erősítésére, hiszen az nem csak a magyarságot képes összehozni, de a szomszédos nemzetekkel is segít közösséget alkotni – mondta Balog Zoltán emberierőforrás-miniszter a Kárpát-medencei Magyarok Zenéje koncertsorozat november 8-i gálakoncertjén a budapesti Vigadóban.

Alsólendvától Királyhelmecig

2014. szeptember 16., címkék: kárpát-medencei magyarok zenéje, böszörményi gergely

Négy év kihagyás után újraindul a Kárpát-medencei Magyarok Zenéje elnevezésű koncertsorozat. A református egyház által is támogatott jótékony célú rendezvény szervezőjével, Böszörményi Gergellyel, a számos református zenei kiadványt is gondozó Periferic Records kiadó igazgatójával beszélgettünk.